10.5.2013.

Putovati znači živjeti

Gradska knjižnica u Subotici ove godine 16. i 17. svibnja po sedmi put organizira Književni KIŠ-obran, susret posvećen životu i djelu poznatog književnika Danila Kiša. Ovogodišnja manifestacija se održava u okviru IPA programa prekogranične suradnje Mađarska-Srbija pod naslovom “Kulturna putovanja u regiji Segedina i Subotice”, dok ovogodišnji KIŠ-obran nosi naslov: Putovati znači živjeti.

Ovom prigodom smo osmislili program književno putovanje na relaciji Subotica-Palić-Hajdukovo-Bački Vinogradi-Horgoš-Kamaraš. Na svakoj od ovih željezničkih postaja održat će se malo predavanje, prirediti izložba te izvesti nekoliko glazbenih numera.

Drugoga dana manifestacije u Čitaonici Gradske knjižnice Subotica, s početkom u 10 sati, održat će se savjetovanje na istu temu. Predavači na savjetovanju će biti: Gojko Božović, Draginja Ramadanski, Zoran Janić, Boško Krstić, Ottó Tolnai, László Végel, Mihály Szajbély i Vladimir Arsenijević.