15.10.2013.

Raspored rada čitaonice Gradske knjižnice i kulturni program za razdoblje od 14. do 20. listopada 2013. godine

U ponedjeljak, 14. listopada 2013. godine, u Izložbenoj dvorani Gradske knjižnice s početkom u 17 sati bit će otvorena izložba slika Momčila Macanovića pod nazivom: „Izložba jedna slika". Organizator izložbe je studio Moderna. Istog dana s početkom u 19 sati u čitaonici Znanstvenog odjela Društvo Rusina u Subotici održat će književnu večer posvećenu Marfeju Vinaju. Čitaonica će s korisnicima raditi do 18 sati.

U utorak, 15. listopada 2013. godine, u 18 sati u čitaonici ZnanstvenogodjelaÉvaHózsa će predstaviti svoju knjigu „Moj poziv: profesor književnosti” u izdanju Nakladničke kuće „Eletjel“. Sudionici književne večeri su Éva Hózsa, Hargita Horváth Futó, Edit Katona, Valéria Dévavári Beszédes i Valéria Ágoston Pribilla. Čitaonica će s korisnicima raditi do 17,30 sati.

U srijedu, 16. listopada 2013. godine, u 19,30 sati u čitaonici Znanstvenog odjelabit će održana promocija knjige „Brat u ogledalu” Tamása T. Kissa. Gost večeri je ravnatelj Nakladničke kuće „Forum” Gábor Virága moderator susreta Emőke Berényi. Čitaonica će s korisnicima raditi do 18,30 sati.

U petak, 18. listopada 2013. godine, s početkom u 15 sati u čitaonici Znanstvenog odjela početi će stručni skup u okviru XII. Dana Balinta Vujkova – dana hrvatske knjige i riječi u petak. Teme ovogodišnjega stručnog skupa su: „Književnost, jezik i kulturna povijest bačkih Hrvata” (s posebnim osvrtom na 100. obljetnice rođenja Alekse Kokića, Joze Pašića i Antuna Karagića), „Balint Vujkov i usmena književnost” i „Književnost Hrvata u ugarskom Podunavlju do 1918. godine”. Dvadesetak gostiju predavača iz Hrvatske, Mađarske, Austrije i Vojvodine okupit će se na ovogodišnjem stručnom skupu. Čitaonica Znanstvenog odjela će raditi do 14 sati s korisnicima. Stručni skup će biti nastavljen u istim prostorijama 19. listopada 2013. godine u 9 sati.

U okviru XII. Dana Balinta Vujkova – dana hrvatske knjige i riječi u petak, 18. listopada 2013. godine, u 19 sati u čitaonici Znanstvenog odjela bit će predstavljena knjiga „Panonizam hrvatskog pesništva“ Gorana Rema, Sanje Jukić i Vlastimira Kusika. Sudionici književne večeri bit će pomenuti autori kao i urednik knjige, Mirko Ćurić, uz moderatora Tomislava Žigmanova.

U subotu, 19. listopada 2013. godine, čitaonica Znanstvenog odjela neće raditi s korisnicima zbog održavanja XII. Dana Balinta Vujkova – dana hrvatske knjige i riječi.