21.11.2013.

Silvija Šesto u Subotici

Poznata književnica iz Hrvatske, Silvija Šesto, posjetit će Suboticu sljedeći tjedan. Tijekom dva dana (27. i 28. 11. 2013. godine) susrest će se s djecom koja nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u Subotici i okolici.

Program:

SRIJEDA, 27. 11. 2013.

14,30 sati – Mala Bosna, susret s učenicima viših razreda područne škole „Ivan Milutinović“
16,30 sati – Tavankut, susret s učenicima viših razreda OŠ „Matija Gubec“ iz Tavankuta

Učenici OŠ Vladimir Nazoriz Đurđina će se priključiti susretu u Maloj Bosni ili Tavankutu po svom izboru.

ČETVRTAK, 28. 11. 2013.

12,00 sati čitaonica Gradske knjižnice Subotica
učenici od V. do VIII. razreda OŠ „Matko Vuković“ i OŠ „Ivan Milutinović“ iz Subotice koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku

18,40 sati svečana dvorana Gimnazije „Svetozar Marković“
učenici od I. do IV. razreda Gimnazije „Svetozar Marković“ i Srednje politehničke škole koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku

Silvija Šesto rođena je 1962. u Zagrebu. Završila je Centar za kulturu i umjetnost, te diplomirala filozofiju i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Od srednjoškolskih dana do danas surađuje u elektronskim medijima, dnevnim listovima, u časopisima za djecu, te u periodici. Dobitnica je zlatnog i kristalnog zvona 1996. godine za tekst i produkciju radijske propagandne poruke na skupu hrvatskih propagandista. Godine 2002. nagrađena je nagradom Ivana Brlić Mažuranić za roman Debela. Autorica je desetak knjiga za odrasle, četiri knjige poezije, brojnih proznih i dramskih tekstova za djecu i mladež. Stručno Povjerenstvo revizijom osnovnoškolske lektire odlučilo je uvrstiti pet naslova Silvije Šesto na lektirni popis (Vanda, Bum Tomica i Bum Tomica 2, Tko je ubio pašteticu, Debela).

Danas živi i radi u Zagrebu.

Susret s književnicom organiziran je uz potporu Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata, NIU „Hrvatska riječ“ i Grada Subotice.