9.12.2013.

Jović Radislav u Subotici

Poznati pisac za djecu iz Zemuna Jović Radislav posjetit će Suboticu sljedećeg tjedna. U srijedu 11.12.2013. u 10 sati na Dječjem odjelu Gradske knjižnice Subotica će se susresti s djecom iz subotičkih osnovnih škola.

Radislav Jović je rođen 1. prosinca 1956. godine u selu Kiseljaku kod Zvornika. Školovao se u Salašu Noćajskom, Mačvanskoj Mitrovici, Rajlovcu kod Sarajeva i u Beogradu.

Objavio je knjige poezije:

• Između dvije tišine (prvo izdanje na makedonskom jeziku, 1985. godine),

• Ako bude jutro (1991. godine),

• Otkriće srca (za djecu, 1993. godine),

• Pjesme (1997. godine),

• Plavi pogled (za djecu, 1998. godine),

• Između dvije tišine (drugo izmijenjeno i dopunjeno izdanje, 2000./2001. godine),

• Knjiga lijepih želja (za djecu, 2006. godine) i

• Dvorac.

Pjesma Radislava Jovića „U srcu zemlje Srbije“ na završnoj večeri 15. Festivala pjesnika za djecu „Bulka“ 2008. godine je prema ocjeni žirija proglašena najboljom.

Član je Udruge književnika Srbije. Živi i radi u Zemunu.