13.12.2013.

Predstavljanje knjige Dragomira Lajšića „Svi turski sultani“

Srdačno Vas pozivamo na predstavljanje knjige Dragomira Lajšića „Svi turski sultani“ u srijedu, 18. prosinca 2013. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19 sati. Pored autora o knjizi će govoriti i Ibrahim Rustemović, predsjednik Muslimansko-bošnjačkog kulturnog centra u Subotici.

Knjiga „Svi turski sultani“ je povijesna priča koja govori o moćnom Osmanskom Carstvu i njegovom nedostižnom glamuru i sjaju. Svi događaji i stanja u knjizi su vjerodostojni jer su korišteni arhivi bivše SFRJ, Zapadne Njemačke, grada Istanbula i Venecije. Knjiga prati događaje tijekomšest i pol stoljeća te daje jasnu sliku o svim dešavanjima kronološki poredanim kroz to razdoblje. Ovom knjigom se na drugačiji načinosvjetljava vrijeme turske vladavine na balkanskim prostorima. U knjizi se jednostavno i koncizno predstavlja svih 36 sultana, koliko ih je vladalo Otomanskim Carstvom tijekom 650 godina imperije, u kojoj na vrhuncu moći „sunce nije zalazilo“.