25.3.2014.

Dani Kosztolányija 2014. 28.-29.ožujka 2014.

Dvodnevna književna manifestacija „Dani Kosztolányija” započet će 28. ožujka 2014. godine, u 10 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica natjecanjem srednjoškolaca nazvanom „Zagonetka Kosztolányi”. Sudionike će pozdraviti Éva Hózsa, povjesničarka književnosti. Urednica natjecanja je Dóra Hicsik. Članovi žirija su: Éva Hózsa, Dóra Hicsik, Katalin Mihályi, Judit Raffai i Gábor Virág.

Rezultati natjecanja bit će proglašeni u 13,30 sati.

Znanstveno savjetovanje na temu kritičkog izdanja djela Dezsőa Kosztolányija bit će održano u subotu, 29. ožujka 2014. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 10 sati. Goste će pozdraviti pisac Gábor Virág, ravnatelj Izdavačke kuće „Forum” i član organizacijskog odbora „Dani Kosztolányija”, Dragan Rokvić, ravnatelj Gradske knjižnice Subotica i dr. Tamás Korhecz, predsjednik Mađarskog nacionalnog vijeća.

Program savjetovanja:

Mihály Szegedy-Maszák: „Recepcija djela Kosztolányija u zapadnoj Europi i Americi”

András Veres: „Recepcija djela Kosztolányija u svijetlu dosad objavljenih kritičkih izdanja”

Ildikó Józan: „O Kosztolányijevoj prepisci”

Éva Sárközi: „Pregled nakladništva Kosztolányijeve zbirke Između četiri zida i njegov prijam kod publike”.

Nakon savjetovanja sudionici manifestacije će položiti vijenac na spomenik i spomen ploču Dezsőa Kosztolányija u 13 sati.