9.4.2014.

Knjižnice Subotice i Osijeka potpisale sporazum o suradnji

Dubravka Pađen Farkaš, ravnateljica Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek i Dragan Rokvić, ravnatelj Gradske knjižnice Subotica potpisali su u Osijeku Sporazum o suradnji. Time je samo ozvaničena višegodišnja uspješna suradnja ove dvije knjižnice koje su se obvezale na suradnju, razmjenu iskustava, knjižne građe, izložbi te sudjelovanje na stručnim skupovima.

Istodobno je u organizaciji Društva knjižničara Slavonije i Baranje, Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek te Komisije za zavičajne zbirke Hrvatskog knjižničarskog društva u Osijeku održan okrugli stol „Zavičajni fondovi i zbirke u knjižnicama panonskog prostora (razmjena iskustava i mogućnosti suradnje)” na kom su sudjelovali knjižničari iz Hrvatske (Zagreb, Vinkovci, Našice, Vukovar i Osijek), Mađarske (Pečuh) i Srbije (Subotica).
Najprije su knjižničari zavičajnih odjela predstavili zavičajne zbrike i odjele te izložili svoja iskustva nakon čega je uslijedio razgovor na kojem je odlučeno da se do jeseni pripreme prijedlozi zajedničkog djelovanja na ovom području.
Ovo zajedništvo koje je pokazalo veliku povezanost te da kultura nema granice izrodilo je brojne prijedloge koji bi se na jesen trebali početi realizirati kada će novi susret najvjerojatnije biti organiziran u Subotici.
Zavičajni odjel Gradske knjižnice Subotica predstavio je Mile Tasić