28.4.2014.

Održana 45. Pokrajinska smotra recitatora

Na 45. Pokrajinskoj smotri recitatora, pod nazivom „Pjesniče naroda mog”, održanoj proteklog vikenda u Sečnju od 25. do 27. travnja 2014. godine, Suboticu je predstavljalo 16 recitatora koji su se natjecali na tri razine:

• mlađi uzrast: od 1. do 4. razreda osnovne škole

• srednji uzrast: od 5. do 8. razreda osnovne škole

• stariji uzrast: srednjoškolci.

U sve tri skupine proglašeno je po 18 recitatora koji su dobili zlatnu diplomu, nakon čega su članovi prosudbene komisije između njih 18 odredili devetero koji će sudjelovati na Republičkoj smotri recitatora u Valjevu. Istodobno su dodijeljene i prve tri nagrade za najbolje recitatore u Vojvodini na svim razinama natjecanja.

Subotica je ove godine osvojila 5 zlatnih diploma, od kojih će troje biti upućeno na Republičku smotru recitatorau Valjevo a jedna recitatorica je osvojila još i drugo mjesto na Pokrajinskoj smotri.

Zlatne diplome osvojili su sljedeći recitatori:

u kategoriji mlađeg uzrasta:

Kamilla Horvát (OŠ „Hunyadi János” Čantavir)

Ivan Huska (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata)

Donna Karan (Hrvatska čitaonica Subotica)

u kategoriji srednjeg uzrasta:

Dániel Mészáros (OŠ „Széchenyi István“ Subotica)

Augustin Žigmanov (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata)

Od pomenutih zlatnih diploma na republičku smotru recitatora plasirali su se Kamilla Horvát, Donna Karan i Dániel Mészáros a Kamilla Horvát je osvojila još i drugo mjesto na 45. Pokrajinskoj smotri recitatora na svojoj razini.