12.5.2014.

Raspored rada čitaonice i kulturni program za razdoblje od 12. do 18. svibnja 2014. godine

Ovogodišnji, 8. po redu, književni KIŠobran bit će održan 15. i 16. svibnja u Gradskoj knjižnici Subotica. Književni KIŠobran je manifestacija posvećena životu i djelu poznatog književnika Danila Kiša. Ovogodišnja tema KIŠobrana je „Život, literatura“. Sudionici KIŠobrana su: prof. Tihomir Brajović, Muharem Bazdulj, Nebojša Milenković, Ibolya Bagi, Ottó Tolnai, Oszkár Roginer i Boško Krstić.

Prvog dana književnog susreta, u četvrtak, 15. svibnja u 19 sati u Gradskoj knjižnici Subotica bit će otvorena izložba fotografija i dječjih radova posvećenih prošlogodišnjem KIŠobranu, nakon čega slijedi okrugli stol.

Drugog dana susreta, u petak, 16. svibnja u 10 sati u čitaonici Gradske knjižnice bit će održana tribina na temu „Život, literatura“. U stanci će sudionici susreta položiti vjenac na spomen bistu Danila Kiša.

S radošću Vas pozivamo da nas posjetite u subotu, 17. svibnja od 18 sati u programima koje smo pripremili za XI. Noć muzeja. Slogan Gradske knjižnice Subotica za ovogodišnju Noć muzeja je „Čitalište pod zvijezdama“. Ove godine odlučili smo uključiti i posjetitelje u program.

U Maloj galeriji bit će postavljeni panoi koji će biti ponuđeni posjetiteljima da na njima iskažu svoje osjećaje u stihu, prozi, crtežu i drugo po želji stvarajući tako svojevrsnu „Izložbu u nastajanju“ koja će ostati kao trajan trag ove 2014. godine.

U dvorištu Knjižnice će glazbenici izvoditi evergrin muziku uz svijetlost lampi umjetnika Jugoslava Sivića Ćuge.
Na Dječjem odjelu će od 18 do 21 satpriče za laku noć čitati kinjižničare, roditelji ali i djecakoja će potom poći kući na spavanje.
U Američkom kutku će biti postavljena likovna izložba Zore Mihalik Zare koju ćete moći pogledati uz glazbu s tla Amerike.
Kao i svake godine hol Knjižnicekrasit će zanimljiva instalacija.

Dobro nam došli!