26.5.2014.

Raspored rada čitaonice i kulturni program za razdoblje od 26. do 31. svibnja 2014. godine

Srdačno Vas pozivamo na predstavljanje reizdanja knjige Gábora Tormásya „A Szabadkai Római Kath. főplébánia története“ (hr. Povijest subotičke rimokatoličke župne crkve) iz 1883. godine, koju organizira Udruga građana „Kršćanski intelektualni krug“ iz Subotice. Predstavljanje će biti održano u ponedjeljak, 26. svibnja, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19 sati. Čitaonica će za korisnike raditi do 18,30 sati.

U utorak, 27. svibnja, s početkom u 19 sati, Klub ljubitelja umjetnosti „Életjel“ u čitaonici Gradske knjižnice Subotica organizira čitanje poezije Géze Kárdonyia. Gost večeri bit će svećenik István Palatinus. Čitaonica će za korisnike raditi do 18 sati.

Srdačno Vas očekujemo na književnoj večeri časopisa zEtna pod naslovom „Cvjetni kutak svijet – susret poetskih svijetova“, koja će se održati 28. svibnja, u čitaonici Gradske knjižnica Subotica s početkom u 19,30 sati. Gosti večeri bit će pjesnici Mónika Csik, István Beszédes i Csaba Szegi. Čitaonica će za korisnike raditi do 19 sati.

Kulturni centar „Laza Kostić“ iz Sombora organizira predstavljanje knjige „Ameriken star paj (Balkanuša u tranziciji)“ književnice Ksenije Marić Đorđević. Predstavljanje će biti održano u petak, 30. svibnja, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19 sati. Čitaonica će za korisnike raditi do 18,30 sati.

Dobro nam došli!