30.5.2014.

Potpisan Sporazum o suradnji s Knjižnicama grada Zagreba

Davorka Bastić, ravnateljica Knjižnica grada Zagreba i Dragan Rokvić, ravnatelj Gradske knjižnice Subotica potpisali su u Zagrebu Sporazum o suradnji. Time je i službeno ozvaničena decenijska suradnja ove dvije knjižnice. Cilj Sporazuma je još bolje povezivanje te razmjene knjige i iskustava.

Boraveći u Zagrebu, subotička delegacija u sastavu: Dragan Rokvić, ravnatelj Gradske knjižnice Subotica, Bernadica Ivanković, informatorica Gradske knjižnice Subotica, Blaško Stantić, član Gradskog vijeća Subotica i Darko Sarić Lukendić, predsjednik Izvršnog odbora Hrvatskog nacionalnog vijeća, imala je nekoliko sastanaka u Državnom uredu za Hrvate izvan Republike Hrvatske, Hrvatskoj matici iseljenika te Školskoj knjizi gdje je bilo riječi o mogućnostima unapređenja rada subotičke Knjižnice, nabave knjiga na hrvatskom jeziku te gostovanju spisatelja iz Hrvatske u Subotici kao i drugim aktualnim temama.