1.6.2014.

Raspored rada čitaonice i kulturni program za razdoblje od 2. do 8. lipnja 2014. godine

Srdačno Vas pozivamo na promociju „Ljetopisa kulturnog života 1912. – 1915.“, dr. Marije Cindori-Šinković koja će biti održana u ponedjeljak, 2. lipnja 2014. godine s početkom u 19 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica. O knjizi će uz autoricu govoriti znanstveni savjetnik dr. Vesna Matović, ravnateljica Instituta za književnost i umjetnost u Beogradu, i dr. Aleksandar Petrov, profesor Sveučilišta u Pittsburghu (SAD). Kao specifična vrsta bibliografije, knjiga „Ljetopis kulturnog života” čini znanstveno obrađen kronološki niz podataka iz dnevnog tiska „Politika” i „Pravda” te pruža bogatu građu iz oblasti književnosti, prevoditeljske književnosti, kazališta, likovne umjetnosti,glazbe i filma dajući detaljan uvid u kulturni i društveni život u prvim desetljećima XX. stoljeća. Čitaonica će korisnicima biti na raspolaganju do 18,30 sati.

Promocija knjige „Tipologija stambene arhitekture XIX. i početka XX. stoljeća u Subotici”, dr. Viktorije Aladžić, docentkinje Građevinskog fakulteta Subotica, koja je rezultat višegodišnjeg istraživanja na polju povijesti arhitekture Subotice bit će održana 3. lipnja 2014. godine u čitaonici Gradske knjižnice Subotica. Početak je u 19 sati. Moderator večeri bit će Dragan Rokvić, ravnatelj Gradske knjižnice Subotica. Čitaonica će s korisnicima raditi do 18,30 sati.

U petak, 6. lipnja 2014. godine s početkom u 19 sati, u čitaonici Gradske knjižnice Suboticabit će predstavljena knjiga „Životopis jedne sjene“, autora Vojislava Sekelja. Osim autora o knjizi će govoriti i Zvonko Sarić, urednik NIU „Hrvatska riječ“ i Tomislav Žigmanov, književnik. Čitaonica će biti otvorena do 18,30 sati.

S radošću Vas pozivamo da nas posjetite u subotu, 7. lipnja od 18 sati u programima koje smo pripremili za XI. Noć muzeja. Slogan Gradske knjižnice Subotica za ovogodišnju Noć muzeja je „Čitalište pod zvijezdama“. Ove godine odlučili smo uključiti i posjetitelje u program.

U Maloj galeriji bit će postavljeni panoi koji će biti ponuđeni posjetiteljima da na njima iskažu svoje osjećaje u stihu, prozi, crtežu i drugo po želji stvarajući tako svojevrsnu „Izložbu u nastajanju“ koja će ostati kao trajan trag ove 2014. godine.

U dvorištu Knjižnice će glazbenici izvoditi evergreenmelodije uz svijetlost lampi umjetnika Jugoslava Sivića Ćuge.

Na Dječjem odjelu će od 18 do 21 satpriče za laku noć čitati kinjižničarke, roditelji ali i djecakoja će potom poći kući na spavanje.

U Američkom kutku će biti postavljena likovna izložba Zore Mihalik Zare koju ćete moći pogledati uz glazbu s tla Amerike.
Kao i prošle godine hol Knjižnicekrasit će zanimljiva instalacija.

Dobro nam došli!