9.10.2014.

Proslava Dana Knjižnice

U povodu mjeseca knjige i 124. rođendana Gradska knjižnica Subotica u narednom razdoblju nudi sljedeći program.

• U ponedjeljak, 13. listopada, s početkom u 10 sati u čitaonici Znanstvenogodjela knjižnice bit će upriličena svečanost na kojoj će biti proglašena najbolja zavičajnaknjiga, nagrađeni našinajvjerniji čitatelji i prikazanpresjek najzapaženijih manifestacija u proteklom razdoblju.

• Uduhu posvećenosti knjizi i čitanju u ponedjeljak, 13. listopada, na glavnom trgu Subotice točno u podne bit će izveden flash mobpod nazivom #centriraj_knjiga(čita se centriraj, knjiga).Svaki sudionik flash moba bi trebao ponijeti jednu svoju knjigu i zaustaviti se na Sunčanom satu kada otkuca 12 sati, otvoriti knjigu te ju čitati pet minuta. Knjiga i čitanje se već dulje razdoblje neopravdano stavljaju u drugi plan po pitanju individualnog i kolektivnog napretka. Performans bi poslužio kao podsjetnik građanima na značaj knjige, kojoj je mjesto u centru svakog oblika životne strategije, te kao potvrda da Subotičani (ipak) čitaju. Pozivamo građane da nam se pridruže na trgu, zaustave se na trenutak i čitaju. Više informacija možete pronaći na FB stranicama Gradske knjižnice Subotica.

• Rođendanska kreativna radionica za dјecubit će održana u subotu, 11. listopada, u 10 sati na Dječjem odjelu knjižnice.

• U rođendanskom tjednu knjižnice, od 14. do 18. listopada, učlanjivanje svih građana vršit će se po povoljnijim uvjetima (400 dinara) i opraštat će se dugovanja za nevraćene knjige.

• Cjelomjesečno učlanjivanje srednjoškolaca u knjižnicu vrši se po povoljnijim uvjetima (400 dinara) i opraštaju se dugovanja za nevraćene knjige.

Sve vas srdačno očekujemo!