18.11.2014.

Pisac u gostima

Zagrepčanin Mladen Kopjar (1975.) suvremeni je pisac i prevoditelj zanimljiva književna opusa, a diplomirao je pravo i bibliotekarstvo. Njegove tekstove srećemo u dječjim časopisima, radijskim emisijama, knjižnicama, školskoj lektiri, ali i u popularnim izdanjima poput trilogije „Igre gladi“ koju je preveo na hrvatski. Da su njegove knjige zanimljive i dobro napisane, potvrđuje i nagrada „Ivana Brlić-Mažuranić” koju je primio 2008. godine za zbirku pripovijedaka „Ljubav, padobranci i izvanzemaljci“. Mladen Kopjar će boraviti u Vojvodini od 26. do 28. studenog ove godine.

Učenici osnovnih škola „Matko Vuković” i „Ivan Milutinović” susresti će se s piscem u srijedu, 26. studenog, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica u 17 sati, a učenici subotičke gimnazije i Politehničke škole istoga dana na istome mjestu u 19 sati.

Četvrtak, 27. studeni, prijepodne rezerviran je za najmlađe prijatelje knjige – djecu iz vrtića „Marija Petković Sunčica” i „Marija Petković Biser”, „Petar Pan“ te „Bambi“. Druženje s piscem počet će u 9 sati u prostorijama vrtića „Marija Petković Sunčica”.
Istoga dana u 14 sati s Mladenom Kopjarom će se u školi u Maloj Bosni susresti učenici OŠ „Ivan Milutinović”iz Male Bosne, te u 16 sati u tavankutoj školi učenici osnovnih škola „Matija Gubec”iz Tavankuta i „Vladimir Nazor” iz Đurđina.

U petak, 28. studenog, pisac će posjetiti Bački Monoštor i u 11 sati će se upoznati s učenicima iz Bačkog Monoštora, Berega i Bezdana koji pohađaju predmet hrvatski jezik s elementima nacionalne kulture.

Susret s piscem organizira Gradska knjižnica Subotica uz potporu Hrvatske matice iseljenika, Grada Subotica, Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata i Hrvatskog nacionalnog vijeća.