15.12.2014.

Raspored rada čitaonice Gradske knjižnice i kulturni program za razdoblje od 15. do 21. prosinca 2014. godine

Srdačno Vas pozivamo na književnu večer na kojoj će biti promovirana autobiografija zavičajne povjesničarkeJúlijeTeleki pod nazivom „Kroz mukotrpni život“. Promocija knjige će biti održana 15. prosinca 2014. godine s početkom u 18 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica. Knjiga govori o životu autorice i njezinom višedecenijskom naporu u rasvjetljavanju činjenica vezanih za progon vojvođanskih Mađara 1944./45. godine. SugovorniciJúlijeTeleki biti će ValériaÁgoston Pribilla i ElviraRencsényi.

Drugi susret članova književnog kluba „UrLIK“ bit će održan u ponedjeljak, 15. prosinca 2014. godine na Posudbenomodjelu Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19.30 sati. Ako želite u prijatnomozračju, okruženi mirisom knjiga i ljudima koji dijele vaša interesiranja, razgovarati o književnosti, omiljenim romanima i piscima, potrebno je da se prijavite za članstvo u književnom klubu putem e-maila:knjizevniklub.urlik@gmail.com. U e-mailu navedite Vaše osobne podatke (ime, prezime, godinu rođenja i zanimanje) te opis motivacije za članstvo u klubu. Književni klub „UrLIK“ plod je suradnje neformalne grupe „UrLIK“, Kancelarije za mlade Grada Subotice i Gradske knjižnice Subotica.

Predavanje „Kvalitetno besplatno obrazovanje za sve“ bit će održano u utorak, 16. prosinca 2014. godine, s početkom u 12 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica. Oja Krinulović, viši bibliotekar Sveučilišneknjižnice „Svetozar Marković“ predstavit ćesuvremene tendencije i kanale besplatnog obrazovanja dostupnog svim zainteresiranim građanima putem interneta. Ulaz je slobodan.

Srdačno Vas pozivamo na predavanje „Programi za preporuku sadržaja“ koje će biti održano u utorak, 16. prosinac 2014. godine, s početkom u 13 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica. Programi za preporuku sadržaja omogućavaju brz i lak pristup željenim informacijama na osnovi prethodnog ponašanja korisnika ili putem podešavanja parametara programa. Predavanje će održati Nevena Milinović i Momir Čavić iz Sveučilišne knjižnice ''Svetozar Marković''. Ulaz je slobodan.

Pozivamo Vas na otvorenje izložbe slika sa Treće likovne kolonije knjižnice na Paliću, koje će biti održano 17. prosinca 2014. godine u 17 časova u galeriji ogranka Gradske knjižnice Subotica na Paliću. Izložbu će otvoriti Valéria Ágoston Pribilla i Mile Tasić. Organizator likovne kolonije je Éva Kelcs.

U organizaciji Udruženja balkanskih umjetnika u srijedu, 17. prosinca 2014. godine, s početkom u 19 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica bit će održana promocija knjige „Duša“ pjesnika Rajka Đukanovića. Čitaonica Znanstvenog odjela će korisnicima biti na raspolaganju do 18.30 sati.

U čitaonici Gradske knjižnice Subotica će 19.12.2014. s početkom u 17 sati biti održana promocija knjige za djecu „Popopo i Toćka“ autorice Mónike Csík i ilustratorice Erike Kanyó Janovics. Gosti književnog popodneva bit će autorica knjige Mónika Csík, ilustratorica Erika Kanyó Janovics, urednica nakladničke kuće „Életjel” Valéria Beszédes, recenzentice knjige Valéria Ágoston Pribilla i Katalin Kaich i glumica Dječjeg kazališta u Subotici Márta Budanov Szloboda. Čitaonica će korisnicima biti na raspolaganju do 16.30 sati.

Dobro nam došli!