19.1.2015.

Raspored rada čitaonice i kulturni program za razdoblje od 19. do 25. siječnja 2015. godine

Treći susret članova književnog kluba „UrLIK“ bit će održan u ponedјeljak, 19. siječnja 2015. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19.30 sati. Ako želite u prijatnom ozračju, okruženi mirisom knjiga i ljudima koji dijele Vaša interesiranja, razgovarati o književnosti, omiljenim romanima i piscima, potrebno je da se prijavite za članstvo u književnom klubu putem e-maila na:knjizevniklub.urlik@gmail.com.U e-mailu navedite Vaše osobne podatke (ime, prezime, godinu rođenja i zanimanje) te opis motivacije za članstvo u klubu. Književni klub „UrLIK“ plod je suradnje neformalne grupe „UrLIK“, Kancelarije za mlade Grada Subotice i Gradske knjižnice Subotica.

Udruženje bunjevačkih Hrvata Dužijanca će u utorak, 20. siječnja 2015. godine, s početkom u 19 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica predstaviti ilustrirani časopis „Revija Dužijanca“. Čitaonica će korisnicima biti na raspolaganju do 18.30 sati.

U povodu Dana mađarske kulture Klub ljubitelja umetnosti „Életjel“ održat će u srijedu, 21. siječnja 2015. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19 sati poetsko-glazbenu večer pod nazivom „Ruka baštovana“. Čitaonica će raditi do 18.30 sati s korisnicima.

U povoduobilježavanja Europskog tjedna prevencije raka vrata maternice apoteka „Goodwill“ u suradnji sa Specijalističkom ginekološkom ordinacijom „Ginea“ organizira edukativnu tribinu u čitaonici Gradske knjižnice Subotica. Tribina će biti održana u četvrtak, 22. siječnja 2015. godine, s početkom u 18 sati. Čitaonica će korisnicima biti na raspolaganju do 17.30 sati.

Znanstveno društvo vojvođanskih Mađara održat će u petak, 23. siječnja 2015. godine, s početkom u 19 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica promociju zbornika radova „Dan mađarske znanosti u Vojvodini – 2013“. Radove iz oblasti društveno-humanističkih znanosti prikazat će docent dr. Attila Dudás, dok će radove iz oblasti prirodoslovlja i tehničkih znanosti prikazati dr. Ernő Kiss, sveučilišni profesor u mirovini. Tijekom promocije zbornika bit će predstavljena i monografija Ferenca Urija pod naslovom „Povijest školstva Mađara u Vojvodini (1900.-1955.)“. Nju će prikazati i s autorom razgovarati akademik Jozef Szalma, sveučilišni profesor u mirovini i predsednik Znanstvenog društva vojvođanskih Mađara. Čitaonica će raditi do 18.30 sati s korisnicima.

Dobro nam došli!