26.1.2015.

Šestodnevna akcija darivanja knjiga „Knjižnici s ljubavlju“

Subotička knjižnica već 125. godinu neumorno gradi putove kojima knjige stižu u ruke čitatelja. U okviru proslavljanja impozantnog jubileja, 125 godina osnutka, Gradska knjižnica Subotica se uključuje u ovogodišnji međunarodni projekt darivanja knjiga. Međunarodni dan darivanja knjiga 14. veljače volonterski je projekt kojim se potiče čitanje, darivanje knjiga te njihova stalna razmjena i po prvi puta će biti obilježen i u našem gradu.

Pod geslom „Knjižnici s ljubavlju“ pozivamo sve građane da u razdoblju od 09. do 14. veljače daruju knjige subotičkoj knjižnici kao centralnom i najstarijem mjestu baštinjenja i razmjene duhovne kulture u gradu. Na Dječjem odjelu knjižnice tijekom 6 dana u stalnom radnom vremenu knjižnice moći ćete darivati svoje stare ili nove knjige za koje mislite da bi mogle biti na korist i zadovoljstvo sugrađanima. Simbolično uzdarje, koje za sve darovatelje priprema knjižnica, neznatno je spram blagodati širenja dostupnosti znanja, umjetnosti i zabave, koje se ovom akcijom postiže, a na kojem Gradska knjižnica Subotica kontinuirano radi već 125. godinu zaredom.

Knjižnica Vas s ljubavlju očekuje i unaprijed zahvaljuje na svakoj darovanoj knjizi!