27.4.2015.

Održana 46. Pokrajinska smotra recitatora

Na 46. Pokrajinskoj smotri recitatora, pod nazivom „Pjesniče naroda mog”, održanoj proteklog vikenda u Sečnju od 24. do 26. travnja 2015. godine, Suboticu je predstavljalo 23 recitatora koji su se natjecali na tri razine:

• mlađi uzrast: od 1. do 4. razreda osnovne škole

• srednji uzrast: od 5. do 8. razreda osnovne škole

• stariji uzrast: srednjoškolci.

Kao i prethodnih godina, nakon natjecateljskog dana za svaku dobnu skupinu proglašeno je po 18 najboljih recitatora Vojvodine kojima je pripala zlatna diploma. Od tih 18 recitatora prosudbeno povjerenstvo je odabralodevetero koji će sudjelovati na Republičkoj smotri recitatora u Valjevu. Potom je među njima dodjelio i prva tri mjesta čime je i završena 46. Pokrajinska smotra recitatora u Sečnju.

Subotici je ove godine pripalo čak 12 zlatnih diploma, od kojih će troje biti upućeno na Republičku smotru recitatora u Valjevo a jedna recitatorica je osvojila treće mjesto na Pokrajinskoj smotri.

Zlatne diplome osvojili su sljedeći recitatori:

u kategoriji mlađeg uzrasta:

Balázs Ajtai (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica)

Milica Bašić (Bunjevačka vila Mala Bosna)

Ivan Huska (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata)

u kategoriji srednjeg uzrasta:

Kamilla Horvát (OŠ „Hunyadi János” Čantavir)

Donna Karan (Hrvatska čitaonica Subotica)

Dániel Mészáros (OŠ „Széchenyi István“ Subotica)

Zsuzsanna Tóth (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”Subotica)

u kategoriji starijeg uzrasta:

Davorin Horvacki (Hrvatska čitaonica Subotica)

Branka Kraguljac (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica)

ÉvaMarx (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica)

Emese Némedi (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica)

Siniša Nerić (Dom učenika srednjih škola Subotica)

Od pomenutih zlatnih diploma na republičku smotru recitatora koja bi terbala biti održana 15. svibnja u Valjevu plasirali su se Donna Karan, Branka Kraguljac i ÉvaMarx a Branka Kraguljac je osvojila još i treće mjesto na 46. Pokrajinskoj smotri recitatora na svojoj razini.