24.10.2015.

Spomen večer u čast Józsefa Gulyása

Srdačno Vas pozivamo na prvu izložbu likovnih djela iz ostavštine pjesnika Józsefa Gulyása, koja će biti otvorena 28. listopada 2015. godine u 17 sati u izložbenom prostoru palićke knjižnice, a u okviru obilježavanja obljetnice njegove smrti.

Za odabir izloženh djela zaslužni su Tibor Petrik i István Török, a među autorima djela su: Pál Petrik, Árpád G. Balázs, László Szilágyi, Gábor Szilágyi, Endre Faragó, László Ludvig, András Hangya, Sándor Oláh, Kálmán Vass, Marko Vuković, Imre Vinkler i drugi.

Izložbu će otvoriti Zsuzsa Farkas i Mile Tasić, Katalin Sziráczky će odrecitirati nekoliko pjesama ovog pjesnika, a nakon otvorenja izložbe organizira se i neformalni razgovor s poštovateljima i prijateljima Józsefa Gulyása.

Glavni organizator ove izložbe je István Török, a rukovodilac i pravni nasljednik ostavštine je Éva Nagy.