22.3.2016.

Druženje s piscem Ivanom Balenovićem

Pisac Ivan Balenović iz Novog Sada bit će gost Gradske knjižnice Subotica u utorak, 22. ožujka 2016. godine, i tom prigodom će se susresti s učenicima viših razreda osnovnih škola iz Subotice i okolice te sa srednjoškolcima koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku. U istome danu bit će održana dva susreta u čitaonici Gradske knjižnice Subotica. Prvi susret će biti u 12 sati, a drugi u 14 sati.

Ivan Balenović se u mladosti bavio novinskom karikaturom, a najveći dio radnog vijeka je proveo kao novinar i urednik nakladničkog odjela NIK „Dnevnik“ iz Novog Sada. Dorađujući epopeju „Princ Humorabi od Plusopotamije“ dvadesetak godina, Ivan Balenović je ispisao svoje najznačajnije djelo. Smijehom razoružati zlo i utrti put dobrome osobna je iskaznica glavnih junaka u pustolovinama koje sažimaju povijest cjelokupnog ljudskog roda. Godine 2013. Ivan Balenović je dobio nagradu za životno djelo na području književnosti „Balint Vujkov dida“.