21.3.2016.

PROLJETNА IZLOŽBА

Pozivamo Vas na otvorenje PROLJETNE IZLOŽBE u ponedjeljak, 21. ožujka 2016. godine, u 18 sati u Malu galeriju Gradske knjižnice Subotica.

Rihard Pasterko je rođen 1995. u Subotici. Od svoje desete godine je član likovne sekcije „Sándor Oláh “ pri Kulturnom centru „Népkör“ u Subotici koju vodi profesor György Boros. Trenutačno je student druge godine likovnog smjera na katedri za pedagogiju „Gyula Juhász“ Sveučilišta u Segedinu. Želi nastaviti sa studijem grafičkog dizajna. Tehnike kojima se najradije služi su tradicionalna i kompjuterska grafika, slikarstvo, montaža i njihova permutacija. Nagrađivan je mnoštvom domaćih i međunarodnih priznanja, kao što su nagrade na izložbi male grafike u Rusiji i ex librisa u Poljskoj, Novom Sadu i Subotici, a nagrađivane su mu grafike u Mađarskoj i Bugarskoj.

Danica Popović rođena je u Subotici 1994. godine. Kao osnovac je pohađala školu crtanja i glazbenu školu „Junior Music Studio" nakon čega je upisala subotičku gimnaziju „Svetozar Marković“ u kojoj je tijekom četvrtog razreda bila fotograf školskog časopisa Gymnasium. Studentica je treće godine anglistike na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, a kako joj je likovna umjetnost oduvijek bila najveća ljubav, 2015. godine upisuje i smjer fotografije na Akademiji umjetnosti u Novom Sadu. Na Akademiji je u klasi profesorice Olivere Marić Nedić za crtanje, a za fotografiju u klasi profesorice Jelene Kovačević Vorgučin. Danas pohađa oba fakulteta.

Ognjen Tadić rođen je 1996. godine u Subotici. Nakon osnovne škole upisuje Srednju ekonomsku školu „Global“ gdje ga u trećem razredu fotograf Vasilije Vujović uvodi u svijet fotografije, te po okončanju srednjoškolskog obrazovanja odlučuje upisati smjer fotografije na Akademiji umjetnosti u Novom Sadu. Nakon uspješno položenog prijamnog ispita upisuje se u klasu mentorice Jelene Kovačević Vogoručin. Ognjen kaže da će za njega fotografija uvijek biti jedna od najvećih prekretnica u životu.