16.11.2011.

Književnik Dubravko Jelačić Bužimski u Subotici

Poznati hrvatski književnik Dubravko Jelačić Bužimski, čija je trilogija romana o Martinu obvezna lektira za sedmi razred („Sportski život letećeg Martina", „Balkanska mafija" i „Martin protiv CIA-e i KGB-a") posjetit će Suboticu 23. i 24. studenoga.

Tijekom dva dana književnik će održati šest književnih susreta.

SRIJEDA, 23. 11. 2011.

17,30 - 18,30 - susret s učenicima viših razreda osnovnih škola "Ivan Milutinović", "Matko Vuković" i "Sveti Sava" u čitaonici Gradske biblioteke

19,30 - 20,30 - susret s učenicima hrvatskih odjela Gimnazije "Svetozar Marković" i Politehničke srednje škole u čitaonici Gradske biblioteke

ČETVRTAK, 24. 11. 2011.

12,00 - 13,00 - Đurđin, susret s učenicima viših razreda OŠ „Vladimir Nazor"

13,30 - 14,30 - Mala Bosna, susret s učenicima viših razreda područne OŠ „Ivan Milutinović"

15,00 - 16,00 - Tavankut, susret s učenicima viših razreda OŠ „Matija Gubec"

19,00 - 20,00 - Hrvatska čitaonica, susret s književnikom za odrasle (učitelji, profesori, pisci i dr.)

Susret organizira Gradska biblioteka uz potporu Hrvatskog nacionalnog vijeća, Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata i Hrvatske čitaonice.

Dubravko Jelačić Bužimski je rođen u Zagrebu 1948. Godine.

Počeo je pisati još u gimnazijskim danima. Napisao je šest knjiga, dvije zbirke priča za odrasle, jednu knjigu drama i tri romana za mladež. Vrlo brzo zaokuplja ga kazalište te se okreće pisanju drama. Sve su njegove drame igrane u brojnim hrvatskim kazalištima i inozemstvu, a neke su tiskane i u knjizi pod naslovom "Sjene". Pisao je kazališne drame, radio drame, tv drame, putopise, filmske scenarije, priče, romane, poneko pismo te dvije televizijske serije: "Troje u dvorcu" i "Razgovor sa sjenama".

Danas živi i radi u Zagrebu, kao urednik dramskog programa na HTV-u.