25.4.2016.

Održana 47. Pokrajinska smotra recitatora

Na 47. Pokrajinskoj smotri recitatora, pod nazivom „Pjesniče naroda mog”, održanoj u Sečnju od 21. do 23. travnja 2016. godine, Suboticu je predstavljalo 17 recitatora koji su se natjecalina tri razine:

• mlađi uzrast: od 1. do 4. razreda osnovne škole

• srednji uzrast: od 5. do 8. razreda osnovne škole

• stariji uzrast: srednjoškolci.

Nakon natjecateljskog djela žiri je svakoga dana proglasio pobjednike. Prvoga dana dodijelio je 16, drugog čak 23 a trećeg 19 zlatnih diploma, od kojih je svaki dan odabrao po devetero najboljih koji će sudjelovati na Republičkoj smotri recitatora u Valjevu.

Subotici je ove godine pripalo 7 zlatnih diploma, od kojih će petero biti upućeno na Republičku smotru recitatora u Valjevo.

Zlatne diplome osvojili su sljedeći recitatori:

u kategoriji mlađeg uzrasta:
Martina Vojnić Tunić, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica

u kategoriji srednjeg uzrasta:
Balázs Ajtai, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica
Kamilla Horvát, OŠ „Hunyadi János” Čantavir
Donna Karan, Hrvatska čitaonica Subotica
Claudia Karan, OŠ „Matko Vuković” Subotica
Nikola Lojpur, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica

u kategoriji starijeg uzrasta:
Davorin Horvacki, Hrvatska čitaonica Subotica

Od spomenutih zlatnih diploma na republičku smotru recitatora, koja bi trebala biti održana 13. svibnja u Valjevu, plasirali su se Martina Vojnić Tunić, Balázs Ajtai, Kamilla Horvát, Claudia Karan i Davorin Horvacki.