16.11.2016.

„Čitanjem do zvijezda”

Nakon uspješnog kviza Knjižnica grada Zagreba nazvanog „Čitam 100 na sat” Gradska knjižnica Suboticase priključila provedbi kviza znanja i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” koji organizira Hrvatska mreža školskih knjižnica. Poučena dobrim iskustvima kada je u svibnju prošle godine sudjelovala s ekipom OŠ „Matko Vuković” na državnom natjecanju u Čakovcu subotička knjižnica je prihvatila da u suradnji s Hrvatskim nacionalnim vijećem ove školske godine provede kompletno natjecanje za sve učenike osnovnih i srednjih škola gdje se nastava odvija na hrvatskom jeziku.

Natjecanje „Čitanjem do zvijezda” ima nekoliko razina: školsku, međuškolsku i državnu a provodi se u osnovnim i srednjim školama. Sastoji se iz dva dijela: kviza znanja i prezentacije plakata, odnosno multimedijskog uratka. U osnovnim školama učenici rješavaju testove dok se za srednjoškolce organizira on-line natjecanje.

Za sudjelovanje u natjecanju učenici osnovnih škola trebaju pročitati knjige:

1. Miro Gavran: Zaboravljeni sin

2. Damir Miloš: Bijeli klaun

3. Zoran Pongrašić: Djevojčica koja je preskočila nebesa ili Gumi – Gumi

dok srednjoškolci imaju ponuđene sljedeće naslove:

1. Johann Wolfgang von Goethe: Patnje mladog Werthera

2. Anonimna autorica: Pitaj Alicu - Dnevnik jedne narkomanke