6.1.2017.

Ilustracija srpske tiskane knjige u XVIII. stoljeću

Srdačno vas pozivamo na svečano otvorenje izložbe „Ilustracija srpske tiskane knjige u XVIII. stoljeću“ autorice Sanje Beđik koje će biti održano u kataloškoj sobi Gradske knjižnice Subotica u četvrtak, 12. siječnja 2017. godine, u 18 sati.

Ovom manifestacijom će biti predstavljen dio fonda srpske tiskane knjige XVIII. stoljeća koji se čuva u depou Gradske knjižnice Subotica. Javnost će, prije svega, biti upoznata s vizualnim načinom uobličavanja knjige toga razdoblja. Bit će predstavljene drvorezne i bakrorezne grafike koje su radili domaći i strani autori. U tom vremenu prepoznaju se utjecaji baroka, rokokoa i neoklasicizma koji su jasno vidljivi u srpskoj grafici.

Cilj izložbe je upoznavanje publike s kulturnim naslijeđem koje baštini Gradska knjižnica Subotica.