17.3.2017.

Međuškolska razina „Čitanjem do zvijezda”

Međuškolska razina projekta za poticanje čitanja i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” za učenike subotičkih osnovnih škola bit će održana u četvrtak, 23. ožujka 2017. godine u Gradskoj knjižnici Subotica s početkom u 9 sati. U kvizu znanja natjecat će se sedam pobjedničkih ekipa iz osnovnih škola „Matko Vuković” i „Ivan Milutinović” iz Subotice te „Matija Gubec” iz Tavankuta, „Vladimir Nazor” iz Đurđina i „Pionir” iz Žednika a bit će ocijenjeni i prijavljeni plakati iz ovih škola. Najbolji u obje kategorije putovat će u svibnju u Čakovec u Hrvatsku na državno natjecanje gdje će se susresti s učenicima iz cijele Hrvatske.

Organizatori ovog kviza za poticanje čitanja su Hrvatska mreža školskih knjižničara, a u Subotici ga provodi Gradska knjižnica Subotica u suradnji s Hrvatskim nacionalnim vijećem.