20.4.2017.

Talijansko blago subotičke knjižnice

U ponedjeljak, 24. travnja, u kataloškoj sobi knjižnice bit će ponovno postavljena izložba „Stara talijanska knjiga”. Bit će izložena reprezentativna izdanja iz XVI. i XVII. stoljeća kao i bibliofilijska talijanska izdanja tiskarske produkcije XVIII., XIX. i XX. stoljećа koja se nalaze u posjedu Gradske knjižnice Subotica. Autorica izložbe je viša knjižničarka Irén Bognár.
    U 17 sati će u čitaonici knjižnice uslijediti interdisciplinarni sat „Od prve srpske do posljednje talijanske kraljice“ učenika OŠ „Matko Vuković" iz Subotice. Djeca će kroz glazbu, poeziju, glumu i likovnu umjetnost prikazati povjesnu, dinastijsku i stoljetnu povezanost Srbije i Italije.