4.5.2017.

Prvo mjesto za Suboticu

Emanuela Bošnjak, učenica 2.f razreda Gimnazije „Svetozar Marković” iz Subotice osvojila je prvo mjesto na nacionalnoj razini natjecanja „Čitanjem do zvijezda” u kategoriji multimedijskog uratka koje je završeno prošlog tjedna u Hrvatskoj.

Nakon pilot projekta prošle godine, Gradska knjižnica Subotica se ove školske 2016./2017. godine u suradnji s Hrvatskim nacionalnim vijećem, priključila provedbi kviza znanja i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” i u osnovnim i u srednjim školama gdje se nastava odvija na hrvatskom jeziku. U natjecanju srednjoškolaca sudjelovalo je sedam učenika Gimnazije „Svetozar Marković”. Ana Vuković je izradila multimedijski uradak, Petar Huska, Daniel Kujundžić, Branka Moravčić i Luka Temunović su rješavali test znanja dok je Emanuela Bošnjak sudjelovala u obje kategorije. Za razliku od osnovnoškolske razine, za srednjoškolce su natjecanja bila on-line i istodobna za sve sudionike kako u Hrvatskoj tako i u Subotici a rezultati su ostvarivani individualno a ne grupno. Iz testa znanja subotički gimnazijalci su se plasirali do druge, županijske razine dok je u kategoriji multimedijskog uratka Emanuela Bošnjak briljirali osvojivši prvo mjesto s maksimalnim brojem bodova izradivši fantastičan video inspiriran knjigom „Patnje mladog Werthera” Johanna Wolfganga von Goethea.

Organizatori ovog kviza za poticanje čitanja su Hrvatska mreža školskih knjižničara, a u Subotici ga je provela Gradska knjižnica Subotica u suradnji s Hrvatskim nacionalnim vijećem.