25.5.2017.

Augustin Žigmanov sedmi u Republici

Augustin Žigmanov, recitator Hrvatske čitaonice Subotica, osvojio je sedmo mjesto na 49. Republičkoj smotri recitatora pod nazivom „Pjesniče naroda mog” koja je 19. svibnja 2017. godine održana u Valjevu. Ovo je odluka prosudbene komisije u sastavu mr. Andrijana Videnović (predsjednica), Aleksandar Volić i Dragan Jovanović Dalinov. Augustin Žigmanov je ovaj visoki plasman ostvario u kategoriji recitatora starijeg uzrasta gdje je nastupilo 35 srednjoškolaca iz cijele Srbije.

Uz Žigmanova na republičkoj smotri recitatora nastupili su u kategoriji mlađeg uzrasta Lárá Zemkó (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica), u kategoriji srednjeg uzrasta Balázs Ajtai (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica) i u kategoriji starijeg uzrasta Dragana Nikolić (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica).