3.7.2017.

Spomen-večer Károlyu Ácsu

U povodu X. obljetnice smrti Károlya Ácsa Društvo književnika Vojvodine, Nakladnički zavod Forum i Gradska knjižnica Subotica organiziraju spomen-večer u pjesnikovu čast. Program će biti održan u vijećnici Nakladničkog zavoda Forum u Novom Sadu (na četvrtom katu) u ponedjeljak 04. srpnja s početkom 19.00 sati, a u utorak, 05. srpnja, program će biti ponovljen u Gradskoj knjižnici Subotica također u 19.00 sati.

Moderator književne večeri će biti predsjednik Društva književnika Vojvodine Győző Bordás dok će sveučilišna profesorica Kornélia Faragó govoriti o prepisci Károlya Ácsa, a Gábor Virág mlađi o odnosu mlađih generacija prema poeziji Ácsa.

Pjesme Károlya Ácsa kazivat će glumci Gabriella Jónás i Zoltán Molnár, a gosti će imati prigodu čuti nekoliko njegovih do sada neobjavljenih pjesama.