9.3.2012.

Održana Zonska smotra recitatora

Zonska smotra recitatora "Pjesniče naroda mog" održana je u petak, 9. ožujka 2012. godine u Gradskoj biblioteci u organizaciji Gradske biblioteke Subotica i Zavoda za kulturu Vojvodine.

Recitatore je pratilo i ocjenilo prosudbeno povjerenstvo u sastavu:

• MIODRAG PETROVIĆ, glumac iz Novog Sada

• KATALIN FAZEKAŠ, profesorica iz Novog Sada

• KATARINA ČELIKOVIĆ, profesorica iz Subotice

Na zonskoj smotri recitatora nastupilo je 89 recitatora iz općina: Subotica, Apatin, Sombor, Bačka Topola, Ada, Senta, Bečej i Mali Iđoš.

Na pokrajinsku smotru iz mlađeg uzrasta plasiralo se 10 učenika, iz srednjeg uzrasta 11 učenika a na trećoj razini- stariji uzrast 12 učenika (ukupno 33). Od ukupnog broja plasiranih recitatora iz Grada Subotica (ukupno 17) plasirali su se:

Mlađi uzrast (niži razredi osnovne škole): Sara Čović (OŠ "Sveti Sava), Kamilla Horvat (OŠ "Hunyadi János" Čantavir), Lucija Ivanković Radaković (OŠ "Matko Vuković") i Donna Karan (Hrvatska čitaonica Subotica).

Srednji uzrast (viši razredi osnovne škole): Davorin Horvacki (Hrvatska čitaonica Subotica), Josip Jaramazović (Institut "Ivan Antunović"), Heléna Mányi (OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"), Fanni Mészáros ("Életjel" Subotica), Filip Nimčević (HDPU "Bela Gabrić") i Anja Vejić (OŠ "Jovan Mikić").

Stariji uzrast (srednje škole): Noémi Kőműves (Dom učenika Srednjih škola), Tamás Kovács (Gimnazija „Dezső Kosztolányi"), Demijan Palančai (Društvo Rusina u Subotici), Anita Risztity (ESŠ „Bosa Milićević"), Attila Rizsányi (Gimnazija "Svetozar Marković"), Dragana Sudarević (Gimnazija "Svetozar Marković") i Robert Zahorjanski (Društvo Rusina u Subotici).

Najbolji recitatori nagrađeni su diplomom i ponovno će se natjecati u kazivanju poezije na pokrajinskoj smotri u Sečnju, od 20. do 22. travnja 2012. godine.