7.11.2017.

Rezultati Kviza „Čitanje ne dolazi u pitanje”

Lucija Vukov, učenica 6/4 razreda OŠ „Matko Vuković”iz Subotice i Josipa Horvacki, učenica 8.b razreda OŠ „Vladimir Nazor”iz Đurđina dobitnice su glavne nagrade u okviru Nacionalnog kviza za poticanje čitanja naslovljenog „Čitanje ne dolazi u pitanje”koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba a u Subotici i okolici ga je provela Gradska knjižnica Subotica. Ova informacija je objavljena na mrežnoj stranici Knjižnica grada Zagreba http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/gradska-knjiznica-odjel-za-djecu-i-mladez/projekti-6033/nacionalni-kviz-za-poticanje-citanja-1621/popis-pobjednika-2017-hrvatska-i-dijaspora/40665. Lucija Vukov i Josipa Horvacki će za nagradu boraviti tri dana u Zagrebu gdje će između ostalog prisustvovati završnoj priredbi i javnom izvlačenju nagrada u okviru Kviza koje će biti održano u srijedu, 15. studenog 2017. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici.

Tijekom dva mjeseca koliko je trajao kviz oko stotinu djece osnovnoškolske dobi koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u Subotici, Maloj Bosni, Tavankutu i Đurđinu popunilo je online upitnik na internetskoj stranici Knjižnica grada Zagreba. U rješavanju pitanja poslužili su se sljedećim knjigama i online izvorima: Maja Brajko Livaković „Milijunaši”, Tihomir Horvat „Mali ratnik”, Sanja Pilić „Pošalji mi poruku” i online enciklopedije i online leksikon Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža.

Gradska knjižnica Subotica dodijelila je utješne nagrade, knjige, sljedećim sudionicima Kviza:

1. Petar Pećerić, 6/4, OŠ „Matko Vuković” Subotica

2. Katarina Lulić, 5.e, OŠ „Ivan Milutinović” Mala Bosna