17.4.2012.

Pokrajinska smotra recitatora

43. Pokrajinska smotra recitatora, pod nazivom „Pjesniče naroda mog“, bit će održana u Sečnju 20., 21. i 22. 04. 2012. godine.

Suboticu će predstavljati 17 recitatora koji su u svojim kategorijama na Zonskoj smotri proglašeni za najbolje.

To su:

Mlađi uzrast (niži razredi osnovne škole): Sara Čović (OŠ "Sveti Sava), Kamilla Horvat (OŠ "Hunyadi János" Čantavir), Lucija Ivanković Radaković (OŠ "Matko Vuković") i Donna Karan (Hrvatska čitaonica Subotica).

Srednji uzrast (viši razredi osnovne škole): Davorin Horvacki (Hrvatska čitaonica Subotica), Josip Jaramazović (Institut "Ivan Antunović"), Heléna Mányi (OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"), Fanni Mészáros ("Életjel" Subotica), Filip Nimčević (HDPU "Bela Gabrić") i Anja Vejić (OŠ "Jovan Mikić").

Stariji uzrast (srednje škole): Noémi Kőműves (Dom učenika Srednjih škola), Tamás Kovács (Gimnazija „Dezső Kosztolányi"), Demijan Palančai (Društvo Rusina u Subotici), Anita Risztity (ESŠ „Bosa Milićević"), Attila Rizsányi (Gimnazija "Svetozar Marković"), Dragana Sudarević (Gimnazija "Svetozar Marković") i Robert Zahorjanski (Društvo Rusina u Subotici).