14.3.2018.

Poziv na promociju knjige „Povijest Sombora – grad kroz vjekove”

Četrdeset i šest godina bilo je potrebno da se konačno poslože svi elementi, i da zbornik radova „Povijest Sombora – grad kroz vjekove” ugleda svjetlost dana, i postane širokim krugovima dostupan, trajni svjedok slavne povijesti Sombora koja će biti predstavljena u Gradskoj knjižnici Subotica. Redakciju tekstova o povijesti Sombora potpisao je Sima Ćirković, a autori su Sima Ćirković, Matija Đanić, Čedomir Trajković, Dušanka Trajković, Dragan Radojević, Slavko Gavrilović, Antal Hegediš, Vasilije Krestić, Šandor Mesaroš i Katalin Kaič. Ovu vrijednu knjigu priredili su dr. Miloš Petrović i Vladimir Jerković, pogovor je napisao doc. dr. Mihael Antolović, jezičku redakturu uradio je Goran Malbaša, a prijelom Dejan Podlipec.

U programu sudjeluju: Dragan Rokvić, ravnatelj Gradske knjižnice Subotica, Nataša Turkić, ravnateljica Gradske knjižnice „Karlo Bjelicki” u Somboru, dr. Katalin Kaič, profesor emeritus povjesničar i Miloš Petrović, priređivač izdanja. Početak programa zakazan je za 19 sati, u srijedu, 14. ožujka 2018. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica.