23.4.2012.

Održana 43. Pokrajinska smotra recitatora

Na 43. Pokrajinskoj smotri recitatora, pod nazivom “Pjesniče naroda mog”, održanoj u Sečnju od 20. do 22. travnja 2012. godine, Suboticu je predstavljalo 14 recitatora koji su se natjecali na tri razine:

• mlađi uzrast: od 1. do 4. razreda osnovne škole
  • srednji uzrast: od 5. do 8. razreda osnovne škole
  • stariji uzrast: srednjoškolci.

U sve tri skupine proglašeno je po 18 recitatora koji su dobili zlatnu diplomu, nakon čega su članovi prosudbene komisije između njih 18 odredili devetero koji će sudjelovati na Republičkoj smotri recitatora u Valjevu 18. i 19. svibnja 2012. godine.

Subotica je ove godine ostvarila veliki uspjeh i osvojila 6 zlatnih diploma, od kojih će čak četvero biti upućeno na Republičku smotru recitatora.

Zlatne diplome osvojili su sljedeći recitatori:

u kategoriji mlađeg uzrasta:
Kamilla Horvát (OŠ “Hunyadi János” Čantavir)
Donna Karan (Hrvatska čitaonica Subotica)

u kategoriji srednjeg uzrasta:
Davorin Horvacki (Hrvatska čitaonica Subotica)
Heléna Mányi (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)

u kategoriji starijeg uzrasta:
NoémiKőműves (Dom učenika srednjih škola)
Attila Rizsányi (Gimnazija “Svetozar Marković”)

Na republičku smotru recitatora plasirali su se sljedeći recitatori: Kamilla Horvát, Donna Karan, Davorin Horvacki i NoémiKőműves.