30.4.2019.

Državna razina „Čitanjem do zvijezda” za osnovce u Čakovcu

Učenice Osnovne škole „Matko Vuković” iz Subotice Matea Rudinski, Lea Vojnić Đanin, Katarina Ivanković Radakovići Valentina Mačković predstavljat će Suboticu na državnoj razini kviza znanja i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” s međunarodnim učešćem za učenike osnovnih škola koje će u petak, 3. svibnja 2019. godine biti održano u Čakovcu, Republika Hrvatska. Ovo je četvrta godina sudjelovanja Subotice i nastave na hrvatskom jeziku u ovom interesantnom čitateljskom kvizu koji traje već puno desetljeće.

Organizatori ovog kviza za poticanje čitanja su Hrvatska mreža školskih knjižničara, a u Subotici ga je provela Gradska knjižnica Subotica u suradnji s Hrvatskim nacionalnim vijećem.