12.11.2019.

Predstavljanje romana Julijane Adamović „Divlje guske” u Subotici

Poznata hrvatska književnica podrijetlom iz Vojvodine (Plavne) Julijana Adamović dolazi u Suboticu na poziv Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata te će u petak, 22. studenoga 2019. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19 sati biti predstavljena njezina knjiga Divlje guske koja je 2018. objavljena u Zagrebu (Hena com), a 2019. i u Beogradu (Laguna). U pitanju je roman koji je naišao na pozitivan prijem kod kritike u Hrvatskoj ali i u Srbiji. Miljenko Jergović ga je proglasio „neočekivanim remek-djelom iz mračnih panonskih ravnica”, dok Denis Derk piše kako je riječ o „proznom remek-djelu i to u svakom smislu” i „svakako jednom od najemotivnijih romana hrvatske književnosti”.