23.5.2012.

Izložba za 100. rođendan Balinta Vujkova

Hrvatska čitaonica i Gradska biblioteka Subotica uz logističku potporu Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata obilježavaju 100. obljetnicu rođenja književnika Balinta Vujkova u petak, 25. svibnja 2012. godine polaganjem vijenca na spomen bistu u parku književnika pokraj Gradske kuće u Subotici, s početkom u 18 sati. Nakon toga je u galeriji Gradske biblioteke otvorenje izložbe fotografija, ilustracija i knjiga Balinta Vujkova gdje će o ovom velikanu govoriti novinar Zlatko Romić.

U Godini hrvatskih velikana u Vojvodini Balint Vujkov zauzima značajno mjesto te će se tijekom godine organizirati više programa, a glavna proslava stote obljetnice rođenja je na XI. Danima Balinta Vujkova u listopadu.