29.5.2012.

Program u čast 100. obljetnice rođenja Ivana Kujundžića

U povodu obilježavanja 100. obljetnice rođenja svećenika, književnika, bibliografa i prevoditelja Ivana Kujundžića Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata u suradnji s Hrvatskom čitaonicom i župom sv. Roka u Subotici priređuje program u petak, 1. lipnja koji počinje u 16 sati molitvom i polaganjem cvijeća na grob (Kersko groblje). U 16,45 sati je otvorenje obnovljene Bunjevačko-šokačke knjižnice Ivana Kujundžića, a u 17,30 sv. misa u crkvi sv. Roka.

Spomen večer u čast Ivana Kujundžića bit će održana u čitaonici Gradske biblioteke s početkom u 19 sati. O njegovu bibliografskom, svećeničkom, književnom i knjižničarskom radu govorit će prof. Jasna Ivančić, vlč. Lazar Novaković, prof. Vladan Čutura i prof. Katarina Čeliković.

U Godini hrvatskih velikana u Vojvodini Ivan Kujundžić zauzima značajno mjesto kako u povijesti Crkve tako i hrvatskoga naroda u Bačkoj.