3.3.2021.

Regionalna razina kviza „Čitanjem do zvijezda” za srednjoškolce

Dvanaest subotičkih srednjoškolaca koji su osvojili potreban broj bodova na školskoj razini kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja” sudjelovat će u petak, 5. ožujka 2021. godine na drugoj, regionalnoj razini natjecanja. Toga dana u podne učenici Gimnazije „Svetozar Marković”: Marija Milodanović, Iva Ivković Ivandekić, Lucia Mamužić, Luka Mrkaljević, Sara Vuković, Josipa Kujundžić, Zdenko Ivanković, Dražen Vidaković i Josipa Dulić i subotičke Medicinske škole: Jana Mihajlović, Božana Vujačić i Josipa Horvacki rješavat će online kviz skupa s još 354 učenika iz cijele Hrvatske. U kategoriji multimedijskog uratka sudjelovat će i Dario Vojnić Hajduk iz Politehničke škole koji je također prošao školsku razinu natjecanja.

Ovogodišnji kviz posvećen je temi „Knjiga, knjižara, knjižnica” a organizira ga Hrvatska mreža školskih knjižničara, dok provedbu u Subotici realizira Gradska knjižnica Subotica u suradnji s NIU „Hrvatska riječ”.