4.3.2021.

Završena i druga razina kviza „Čitanjem do zvijezda” za osnovce

Međuškolska razina projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja- natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” za učenike subotičkih osnovnih škola održana je u srijedu, 3. ožujka 2021. godine u Gradskoj knjižnici Subotica. U natjecanju su sudjelovali učenici koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u osnovnim školama „Matko Vuković” iz Subotice, „Matija Gubec” iz Tavankuta i „Vladimir Nazor” iz Đurđina. Tema kviza bila je „U svijetu knjige” a trebalo je pročitati sljedeće knjige:

1. Jadranka Klepac: Miris knjige
2. Roald Dahl: Matilda
3. Morea Banićević: Demon školske knjižnice
4. Liz Pichon: Tom Gates : Svjetski dan knjige : Najbolji u povijesti (dosad)

Nakon jednosatnog popunjavanja online upitnika te predstavljanja kreativnog uratka, plakata učenici su ostvarili sljedeće rezultate:

U kategoriji online kviza znanja:

1. mjesto:
OŠ „Matko Vuković” Subotica-79 bodova
Iva Molnar, Aleksandar Vojnić Purčar i Ivona Stantić

2. mjesto:

OŠ „Matko Vuković” Subotica-76 bodova
Lucija Horvacki, Lea Vojnić i Franjo Rudinski

3. mjesto:
OŠ „Matija Gubec” Tavankut-52 boda
Fabijan Dulić, Luka Vuković i Martin Vuković
mentor: Morena Rendulić

4. mjesto

OŠ „Matko Vuković” Subotica- 48 bodova
Barbara Piuković, Lea Vojnić Purčar i Anđela Kutuzov-12
mentor: Mirjana Crnković

u kategoriji kreativni uradak- plakat

1. mjesto
OŠ „Vladimir Nazor” Đurđin-35 bodova
Sara Dulić i Julija Mrkaljević
mentor: Monika Ivanović

2. mjesto

OŠ „Matko Vuković” Subotica-33 boda
Dejan Radaković
mentor: Mirjana Crnković

Prva i druga plasirana ekipa, odnosno pojedinci iz obje kategorije sudjelovat će na Državnom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” koje će također biti online 11. i 12 svibnja 2021. godine.

Organizatori ovog kviza za poticanje čitanja su Knjižničarsko društvo međimurske županije, a u Subotici ga provodi Gradska knjižnica Subotica u suradnji s NIU „Hrvatska riječ”.