2.10.2012.

Likovni natječaj "Straničnik"

U povodu Mjeseca hrvatske knjige Centar za vizualnu kulturu djece i mladih Gradske knjižnice "Juraj Šižgorić" iz Šibenika je raspisao likovni natječaj za učenike osnovnih škola na temu "Straničnik". Gradska biblioteka Subotica ovaj natječaj provodi u Subotici, u školama gdje se nastava realizira na hrvatskom jeziku.

Prijedlog je da za straničnik upotrijebite motiv tipičan za nošnju svoga kraja, mjesta, grada… , bilo da se radi o tkanju, vezu, nakitu ili drugom detalju. Likovna tehnika kao i odabir materijala prepuštaju izboru voditelja a format ne bi trebao biti manji od 5 x 25 cm.

Svi straničnici prispjeli na natječaj bit će vrednovani od strane stručnog prosudbenog povjerenstva s regionalnom savjetnicom za likovnu kulturu Blagom Petreski na čelu, a tri najbolja će i nagraditi. Izložba će biti otvorena 6. studenog 2012. u Mjesecu hrvatske knjige u Gradskoj knjižnici “Juraj Šižgorić” Šibenik.

Rok za slanje radova u Šibenik je 31. listopada 2012.