2.11.2021.

Rezultati Nacionalnog kviza „Šest autora traži čitatelja”

Ines Vojnić, učenica 6. razreda OŠ „Matko Vuković” iz Subotice i Lucija Vuković, učenica 6. razreda OŠ „Ivan Milutinović” iz Subotice dobitnice su glavne nagrade u okviru Nacionalnog kviza za poticanje čitanja naslovljenog „Šest autora traži čitatelja” koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba, a u Subotici i okolici ga je provela Gradska knjižnica Subotica. Ova informacija je objavljena na mrežnoj stranici kviza https://www.mhk.hr/kviz/ .

Poštujući aktualne epidemiološke mjere zaštite Ines Vojnić i Lucija Vuković će, za nagradu, boraviti tri dana u Zagrebu gdje će između ostalog prisustvovati završnoj priredbi i javnom izvlačenju nagrada u okviruk koje će biti održano u ponedjeljak, 15. studenog 2021. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici. Program će biti priređen u okviru završnice Mjeseca hrvatske knjige. S obzirom na epidemiološke prilike, završna svečanost bit će održana s ograničenim brojem uzvanika, a sva djeca će javno izvlačenje nagrada moći pratiti putem YouTube kanala Knjižnica grada Zagreba.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja proveden je u Mjesecu hrvatske knjige u okviru Godine čitanja. U fokusu su bili hrvatski autori odnosno hrvatska knjiga, pa je tema glasila Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo hrvati se s knjigom! Tijekom mjesec i pol dana koliko je trajao kviz, oko osamdesetero djece osnovnoškolske dobi koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u Subotici, Maloj Bosni, Tavankutu i Đurđinu popunilo je online upitnik. U rješavanju pitanja poslužili su se ponuđenim online izvorima i sljedećim knjigama: Danijela Pavlek: Knjiga recepata za pilotiranje kroz djetinjstvo (ilustracije Vanda Čižmek), Mladen Kopjar: Moj tata Indijanac (ilustracije Davor Pavelić) i Ivana Adlešić Pervan: Učim letjeti, a nemam krila (ilustracije Branka Hollingsworth Nara).

Gradska knjižnica Subotica dodijelila je utješne nagrade, knjige, sljedećim sudionicima Kviza:

1. Olja Mataija, OŠ „Matko Vuković” Subotica
  2. Josip Skenderović, OŠ „Matija Gubec” Tavankut