15.10.2012.

Obilježen Dan knjižnice

U okviru obilježavanja Dana knjižnice prvi program je realiziran u ogranku Gradske biblioteke na Paliću 11. listopada otvorenjem izložbe slika Likovne kolonije knjižnice na Paliću. Izložbu su otvorili generalni konzul Mađarske u Subotici Tamás Korsós i ravnatelj Gradske biblioteke Dragan Rokvić.

Sutradan, 12. listopada u Maloj galeriji Gradske biblioteke otvorena je izložba “Artist's Book- Book Art” Melinde Torok i Laure Peić Sagmeister, nakon čega je u Kataloškoj sobi Gradske biblioteke otvorena izložba malih knjiga iz fonda Gradske biblioteke.

Na svečanoj akademiji koja je potom uslijedila u Čitaonici Gradske biblioteke, ravnatelj Dragan Rokvić govorio je o povijesti Gradske biblioteke te o sadašnjoj situaciji i potrebama ove kulturne ustanove. Kao i svake godine dodijeljena je nagrada za zavičajnu knjigu godine Gradska kuća u Subotici 1912-2012. U ime svih autora nagradu je primila urednica knjige Gordana P. Vujnović. Tom prilikom uručene su i knjige najvjernijim čitateljima te jubilarne nagrade djelatnicima knjižnice.

Istodobno proslavljena je i šesta obljetnica postojanja Američkog kutka otvorenjem izložbe “Djela američkih autora na sceni Narodnog kazališta u Subotici”.

U subotu, 13. listopada na sam Dan knjižnice je na Dječjemodjeluorganizirana rođendanska radionica za djecu.