5.11.2012.

Proglašeni pobjednici Nacionalnog kviza „Ove su knjige nagrađene, provjeri zašto“ u Subotici

Marijana Dulić iz Đurđina i Marko Grmić iz Tavankuta putuju za Zagreb

Više od 170 subotičke djece sudjelovalo je u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba a u Subotici ga provodi Gradska knjižnica. Radujem se što ste se odazvali u ovakom lijepom broju posebice što ste čitali knjige, što je i bio cilj Kviza.

Marijana Dulić, učenica VI.b razreda Osnovne škole „Vladimir Nazor“ iz Đurđina i Marko Grmić, učenik V.a razreda Osnovne škole „Matija Gubec“ iz Tavankuta dobitnici su glavne nagrade, putovanja na Sajam knjiga INTERLIBER u Zagreb na završnu svečanost i dodjelu nagrada, koja će biti sljedećeg tjedna u četvrtak, 15. studenoga.

Ova informacija objavljena je na web portalu Knjižnica grada Zagreba http://www.kgz.hr/default.aspx?id=1621, dok su utješne nagrade izvučene u Subotici.

Dobitnici knjiga (a čega drugog kad je kviz za poticanje čitanja) su:

1. Valentina Moravčić, VIII.r. iz OŠ „Matija Gubec“ Tavankut

2. Mario Vujković, VIII.r. iz OŠ „Matko Vuković“ Subotica

3. Grgo Ivanković, VI.r. iz OŠ „Ivan Milutinović“ Subotica

4. Ines Bajić, VII.r. iz OŠ „Matko Vuković“ Subotica

5. Marija Ivanković, VIII.r. iz OŠ „Sveti Sava“ Subotica

6. Majda Stantić, VIII.r. iz OŠ „Ivan Milutinović“ Mala Bosna

7. Tatjana Poljaković, VIII.r. iz OŠ „Pionir“ Stari Žednik

8. Josipa Oračić, VIII.r. iz OŠ „Sveti Sava“ Subotica

9. Marija Piuković, VIII.r. iz OŠ „Ivan Milutinović“ Subotica

10. Filip Skenderović, VII.r. iz OŠ „Ivan Milutinović“ Mala Bosna

11. Pavle Horvacki, VIII.r. iz OŠ „Vladimir Nazor“ Đurđin

12. Antonija Rudić, VII.r. iz OŠ „Matija Gubec“ Tavankut

13. Ana Dulić, VIII.r. iz OŠ „Vladimir Nazor“ Đurđin

O Kvizu smo već više puta pisali i vjerujem da već sve znate. Ponovit ćemo samo toliko da je Nacionalni kviz za poticanje čitanja ove godine realiziran pod naslovom „Ove su knjige nagrađene – provjeri zašto!“ i od prošle godine se veoma uspješno provodi on – line ispunjavanjem upitnika. Pravo sudjelovanja su imali svi učenici od V. do VIII. razreda osnovne škole koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku.

Vjerujem da ste uživali čitajući ponuđena nagrađena djela. Do nekog novog kviza ili natječaja družite se i dalje s knjigom jer čitanje je, defitinitivno potvrđeno, ponovo u modi!!!!