8.2.2023.

Likovni natječaj - „Knjižnica mog grada – moja knjižnica”

Gradska knjižnica Subotica 2023. godine slavi jubilej, 70 godina od useljenja u njenu sadašnju zgradu, u nekadašnju Nacionalnu kasinu. Zgrada je izgrađena na mjestu stogodišnje kurije obitelji Skenderović u neobaroknom stilu. Gradska knjižnica Subotica, koja postoji 133 godine, već 70 godina živi i diše s ovom zgradom, biserom Subotice, te uživa status kulturnog spomenika od posebnog značaja.

U povodu jubileja Knjižnica objavljuje likovni natječaj za učenike osnovnih škola za izradu likovnih radova koji prikazuju zgradu Knjižnice i njena obilježja, prve dojmove pri posjetu knjižnici ili doživljaj tijekom čitanja prve ili omiljene knjige. Na natječaj se mogu poslati likovni radovi na papiru A4 formata u slobodnoj tehnici (u boji ili crno-bijelo).

Na poleđini likovnog uratka treba navesti ime i prezime učenika, školu, razred, kontakt (telefon ili e-mail) i naziv uratka.

Dobne skupine:

- osnovnoškolci od 1–4. razreda

- osnovnoškolci od 5–8. razreda

Rok za predaju likovnih uradaka:

Sudionici natječaja svoje uratke mogu predati tijekom radnog vremena Knjižnice do četvrtka, 6. travnja 2023. godine osobno na Dječjem odjelu Gradske knjižnice Subotica ili putem pošte na adresu: Cara Dušana 2, 24000 Subotica.

U natječaju se može sudjelovati isključivo vlastitim originalnim radom. Uvjet sudjelovanja je da rad bude izrađen u odgovarajućem formatu. Nakon isteka navedenog roka nećemo biti u mogućnosti prihvatiti radove.

Proglašenje rezultata:

Rezultati natječaja bit će objavljeni 13. travnja 2023. godine (četvrtak) na mrežnoj stranici i FB profilu Knjižnice te putem sredstava javnog informiranja. Pobjednici natječaja bit će obaviješteni telefonski ili elektroničkim putem, odnosno putem kontakta koji sami navedu u prijavi.

Najbolja likovna ostvarenja, koja će biti odabrana među pristiglim radovima, bit će objavljena u elektroničkom katalogu Gradske knjižnice Subotica, objavljenom u povodu obilježavanja 70. obljetnice.

Svečana dodjela nagrada likovnog natječaja bit će 25. travnja 2023. godine kada će biti izloženi pristigli radovi. Srdačno očekujemo sve sudionike natječaja na svečanosti kada će moći preuzeti svoje zahvalnice. Autori nagrađenih radova dobit će knjige na dar.