22.2.2023.

Književni karavan „Petőfi” 2023.

U srijedu, 22. ožujka 2023. godine u 19 sati, Gradska knjižnica Subotica

Sudionici: István Kemény, Imre Wirth, Miklós György Száraz i Mihály Dresch

Tijekom večeri bit će riječi o stvaralačkom opusu, novim ostvarenjima, putovanju kao inspiraciji i književnim prethodnicima, te o Sándoru Petőfiju, čiju 200. obljetnicu od rođenja obilježavamo ove godine. Također, tema će biti i književni klasici i suvremenici te sudjeluju i tri suvremena pisca: Miklós György Száraz i István Kemény, obojica dobitnici književne nagrade „József Attila” i stipendije „Térey”, te Imre Wirth, pisac i muzeolog. Ulomke iz književnih djela glazbeno će upotpuniti Mihály Dresch, glazbenik i dobitnik nagrade „Kossuth” i „Ferenc Liszt”.

Književni karavan „Petőfi”

Popularni serijal Književni karavan realizira se po peti put u organizaciji Kulturne agencije „Petőfi” koja književnost pronosi i izvan granica Mađarske. Tako nastavlja vlastiti put promoviranja književnosti i u 2023. godine pod nazivom Književni karavan „Petőfi” kojim želi istaći pjesnika Sandora Petőfija rođenog prije 200 godina i proslaviti ovaj jubilej.
U sklopu ovogodišnje 5. turneje Književnog karavana „Petefi”, od 19. do 22. ožujka 2023. godine prvo će biti održan u Vojvodini: Novom Sadu, Starom Bečeju, Senti i Subotici.

Književni karavan „Petőfi” se realizira uz potporu Kulturne agencije „Petőfi”.

Poveznica: https://www.facebook.com/events/755940172335343/