24.4.2023.

Uspjeh subotičkih recitatora u Sečnju

Od 11 recitatora iz Subotice koji su sudjelovali na 53. Pokrajinskoj smotri recitatora „Pjesniče naroda mog”, održanoj u Sečnju od 21. do 23. travnja 2023. godine, njih peteroosvojilo je zlatne diplome od kojih se troje plasiralo na narednu razinu natjecanja, republičku smotru recitatora zakazanu polovicom svibnja u Valjevu. Učenike podijeljene u tri dobne kategorije: mlađi uzrast (učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole), srednji uzrast (učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole) i stariji uzrast (srednjoškolci) ocjenjivao je peteročlani žiri. U svakoj kategoriji proglašeno je 18 najboljih recitatora a među njima po devet recitatora koji nastavljaju natjecanje u Valjevu.

Zlatne diplome i plasman na republičku smotru osvojili su sljedeći subotički recitatori:

u kategoriji mlađeg uzrasta:
Emilia Tonković (OŠ „Ivan Milutinović” Subotica)
Nikolija Milanko(OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)

u kategoriji starijeg uzrasta:
Nađa Meandžija (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica)

Zlatne diplome osvojili su i sljedećisubotički recitatori:

u kategoriji srednjeg uzrasta:Višnja Vilov (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)

u kategoriji starijeg uzrasta: Ivan Huska (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata Subotica)