28.8.2023.

DAN GRADA SUBOTICE, 2023

Gradska knjižnica Subotica nastavlja manifestaciju „Večeri zavičajne povijesti” započetu ovegodine u povodu obilježavanja 70 godina od useljenja u sadašnju zgradu, a nekadašnju zgraduNacionalne kasine, koju je projektirao arhitekt Ferenc Raichle. Stoga će u sklopu proslave Dana gradaSubotice u utorak, 5. rujna 2023. godine, s početkom u 18 sati, u kataložnoj sobi Knjižnice bitipriređena izložba u znak sjećanja na poznate domaće i strane pisce pod nazivom „Književnici koji suposjetili našu knjižnicu – retrospektiva”. Goste će pozdraviti Adrienn Kozma, ravnateljica Gradskeknjižnice Subotica, a izložbu otvoriti autorica Irén Bognár, viša diplomirana bibliotekarka. U nastavkuvečeri, u 19 sati, zainteresirani mogu poslušati predavanje Rite Fleis, više diplomirane bibliotekarke,pod nazivom „Kulturno naslijeđe grada Subotice u ars poetici Ildikó Lovas”.Srdačno Vas očekujemo!