11.9.2023.

Natječaj za najbolji esej

Gradska knjižnica Subotica 2023. godine slavi jubilej, 70 godina od useljenja u njenu sadašnju zgradu, a nekadašnju zgradu Nacionalne kasine. Zgrada je izgrađena na mjestu stogodišnje kurije porodice Skenderović u neobaroknom stilu. Gradska knjižnica Subotica, koja postoji 133 godine, već 70 godina živi i diše s ovom zgradom, biserom Subotice, te uživa status kulturnog spomenika od posebnog značaja.

U povodu jubileja Knjižnica objavljuje natječaj za najbolji esej za učenike srednjih škola. Zainteresirani učenici mogu sudjelovati s vlastitim napisanim narativnim, opisnim ili deskriptivnim esejom od 3 do 5 stranica (minimalno 6 000, maksimalno 10 000 karaktera).

Kategorije:

1. „Knjižnica mog grada – moja knjižnica” (pripovjedni, narativni esej);

2. „Zgrada Nacionalne kasine u književnosti” (opisni esej);

3. „Zgrada Gradske knjižnice Subotica, koja 133 godine stvara povijest” (deskriptivni esej).

Smjernice i uvjeti natječaja:

Stil slova: Times New Roman; veličina slova: 12; prored: 1,5. Na kraju opisnog ili deskriptivnog eseja obvezno je navesti korištenu literaturu koja mora sadržavati najmanje 3 tiskana izvora po pravilima citiranja.

Radovi će biti prihvaćeni isključivo u elektroničkom obliku u formatu doc, otd ili pdf.

Svaki rad mora sadržavati:

- Ime i prezime autora, razred, dob i kontakt (e-adresa ili telefon)

- Ime i prezime te kontakt mentora, nastavnika (e-adresa ili telefon)

- Podatke o školi

U natječaju se može sudjelovati isključivo vlastitim originalnim radom. Uvjet sudjelovanja je da rad bude izrađen u odgovarajućem formatu s priloženim podacima po datim uputama. U slučaju plagijata, dostavljeni rad će se smatrati nevažećim. Nakon isteka navedenog roka neće se prihvaćati radovi.

Rok za predaju uradaka je petak, 6. listopada 2023. godine.

Radovi se šalju isključivo u elektroničkom obliku na e-adresu:

anita.palfi95@gmail.com

Kontakt osoba natječaja:

Anita Palfi, Gradska knjižnica Subotica, Zavičajni odjel

Proglašenje rezultata:

Dana 10. listopada 2023. godine (utorak), u sklopu proslave rođendana Gradske knjižnice Subotica, prilikom koje će biti pročitani najbolji eseji natječaja.
Najbolja 3 izabrana rada bit će objavljena u elektroničkom katalogu Gradske knjižnice Subotica, objavljenom u povodu obilježavanja 70. obljetnice.

Srdačno očekujemo sve sudionike natječaja na svečanom proglašenju rezultata na kojem će autori nagrađenih radova dobiti knjige na dar.